18 marca, 2008

GTA San Andreas - Tworzenie Vinyli

Żeby zrobić własnego vinyla do np. auta będą potrzebne programy:
1. IMG Tool
2. TXD Workshop
3. Jakiś graficzny program (niech to będzie przykładowo Photoshop)

A więc do dzieła:

IMG Tool

Otwieramy IMG Tool'a i ładujemy plik gta3.img (znajduje się w folderze models).


Następnie opcją Edit->Find szukamy samochodu, który nas interesuje (dla przykładu niech to będzie Jester), a dokładnie:


jester1.txd
jester2.txd
jester3.txd

Końcówki 1,2,3 są tu numery vinyla.Wybieramy któryś z podanych trzech (np. ten pierwszy czyli jester1.txd), opcją Extract wypakowujemy go w dowolne miejsce no i oczywiście robimy kopię zapasową czyli polecenie extract wykonujemy dwa razy.


TXD Workshop

Teraz otwieramy TXD Workshop'a. Opcją Open TXD otwieramy wypakowaną texturę.


Następnie klikamy przycisk Export i z listy wybieramy .TGA. Wypakowujemy plik tam gdzie wcześniej plik .TXD.

Program Graficzny (np.Photoshop)

Otwieramy teraz wybrany program graficzny.To będzie mały prosty przykład jak zmienić barwę oraz nazwy na vinylu przy pomocy Photoshop'a:

Otwieramy nasz plik TGA. Kopiujemy warstwę z naszym vinylem i usuwamy zablokowaną przed edycją. Opcją "Hue" zmieniamy barwę vinylu (przyjmijmy wartość -100).


Jeżeli nasz vinyl wyglądał wcześniej tak:


To po użyciu opcji Hue powinien wyglądać tak:


Jeżeli chcemy pozbyć się napisów "X-flow" i "Alien" po prostu zamalowujemy je pędzlem na czarno (otwierając nową czystą warstwę) i np. czcionką dodając swoje napisy, ja dodałem dla przykładu swój nick:


Gdy skończymy edycję swojego vinyla znów odpalamy TXD Workshop'a i klikamy na Import. Importujemy ten plik co przerobiliśmy i naciskamy Save. Na nowo otwieramy IMG Tool'a i plik gta3.img. Szukamy nazwy vinyla, którego przerabialiśmy. Gdy już go mamy klikamy Delete.
Następnie Commands->Add i wybieramy plik TXD, który wcześniej exportowaliśmy. Teraz należy już tylko włączyć grę, pojechać do garażu i stunigować naszego Jestera.

W moim przykładzie wygląda to tak:

Wersja Alien:Wersja X-flow:To oczywiście był najprostszy przykład jak podmienić Vinyl i zmodyfikować go wedle swojego życzenia. Wszystko leży w waszej wyobraźni oraz determinacji. ;)

Brak komentarzy: