18 marca, 2008

GTA San Andreas » SA - Pojazdy latające

Pojazdy latające


Pamiętacie „Pszczółkę Maję”? Ja też nie ... . Ale podobnie jak ona, tak i my po raz kolejny możemy zasmakować możliwości latania. W San Andreas możemy znaleźć 20 różnych maszyn latających. Dzielą się one na helikoptery (9), samoloty (10) plus mała niespodzinka .... .
Po liczbie samolotów i helikopterów widać, jak bardzo do przodu poszli programiści z R*, gdyż w porównaniu z VC, w SA możemy znaleźć bagatela 14(!) pojazdów latających więcej. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Oto zdjęcia i opisy tych pojazdów:

a) Samoloty:


Andromada – Jest to samolot wyjątkowy, gdyż spotykamy go tylko w dwóch misjach: „Stowaway” oraz „A Home In The Hills”. Można go również zdobyć używając trainer’a. Ciężko się nim lata, ponieważ jest wolny i posiada słabą zwrotność. Andromada jest drugim co do wielkości samolotem w GTA: SA.


AT-400 – Największy samolot w tej części Grand Theft Auto. Możemy go znaleźć w ogromnym hangarze na lotnisku w Las Venturas. Podobnie jak Andromadą, ciężko się nim steruje, ale za to jest on dość szybki.


Beagle – Możemy go znaleźć na początku pasa startowego lotniska w San Fierro. Jest to samolot dostawczy, dlatego jest on bardzo wolny. Jest to jeden z gorszych samolotów w grze.


Cropduster – Samolot, który rozpyla środek owadobójczy. Znajduje się niedaleko pól naftowych. Cropduster nie zachwyca prędkością, ale lata nim się przyjemnie.


Dodo – Tak! Wasza ulubiona awionetka z GTA 3 powraca! I to w jakim stylu ... . Nie sposób porównywać tego Dodo z Dodo z GTA 3, gdyż teraz lata się o wiele łatwiej. Do znalezienia na każdym lotnisku miejskim.


Hydra – Jest to, moim zdaniem, najlepszy samolot w grze. Ten odrzutowiec uzbrojony jest w wyrzutnie rakiet. Posiada również wyrzutnię flar. Do znalezienia w bazie wojskowej Easter Basin, SF oraz w bazie wojskowej Area 69, na pustyni. Hydrę znajdziemy również na naszym lotnisku w Verdant Meadows, po misji „Vertical Bird”.


Nevada – Kolejny duży samolot pasażerski. Jest on dość ciężki w prowadzeniu. Do znalezienia na lotnisku w San Fierro. Sterujemy nim podczas misji „Dam and Blast”.


Rustler – Myśliwiec z czasów II Wojny Światowej. Znajdziemy go na lotnisku w San Fierro (w jednym z hangarów) oraz na naszym lotnisku, po zdobyciu przynajmniej brązowych medali w szkole latania.


Shamal – Jeden z moich ulubionych samolotów. Jest to samolot prywatny, który znajduje się na każdym lotnisku miejskim. Fantastycznie się nim lata. Sterujemy nim podczas misji „Freefall”.


Skimmer – Znany z poprzedniej części GTA, samolot, który może wylądować na wodzie. Znaleźć go można w zatokach Tierra Robada oraz Bone County. Minusem może być to, że nie da się nim wysoko wznosić.


Stuntplane – Samolot, który jest idealny do robienia wszelkiego rodzaju trick’ów. Po naciśnięciu „2” (domyślnie) rozpyla farbę. Do znalezienia na naszym lotnisku, po zdobyciu przynajmniej srebrnych medali.

b) Helikoptery:


Cargobob – Jest to helikopter transportowy, należący do wojska. Ciężko się nim steruje, z powodu jego wagi. Do znalezienia w stacji paliwowej wojska, która znajduje się w północno-wschodniej części Las Venturas.


Hunter – Jest to helikopter bojowy, który wzorowany jest na Apach’u. Fantastycznie się nim lata. Jest szybki,a także całkiem dobrze się nim steruje. Posiada wyrzutnię rakiet oraz działko. Znajdziemy go w bazie Easter Basin w San Fierro, na terenie Area 69 i na naszym lotnisku po zdobyciu samych złotych medali


Leviathan – Spotykamy się z nim podczas misji „Up, Up and Away”, w której występuje wraz z magnezem. Niestety, ale zwykła wersja nie posiada już takiego dodatku. Lata nim się niezbyt dobrze. Do znalezienia na naszym lotnisku (po wykonaniu w/w misji) oraz na lotnisku w San Fierro.


Maverick – Helikopter, znany z GTA Vice City. Jest to zwykły heli, który tak naprawdę niczym się nie wyróżnia. Znajdziemy go na lotnisku w San Fierro oraz na jednym z budynków w Los Santos.


Police Maverick – Jest to helikopter policyjny. Osiągi ma te same co zwykły Maverick. Posiada on wbudowaną lampę, którą można oświetlać ulice.


Raindance – Helikopter należący do straży pożarnej. Dosyć przyjemny w sterowaniu. Znajdziemy go na plaży Santa Maria Beach w Los Santos, a także na lotnisku w San Fierro.


SAN Maverick – Maverick, należący do stacji telewizyjnej. Jego osiągi są praktycznie takie same jak normalnego Maverick’a. Niestety, ale nigdzie go nie znajdziemy. Widzimy go jedynie przy czwartym stopniu poszukiwań.


Seasparrow – Helikopter, który może lądować na wodzie. Jest on jednym z moich ulubionych. Dosyć łatwy w prowadzeniu. W San Andreas możemy również znaleźć wersję bez płatów, które pozwalają na wodowanie (Sparrow).


Sparrow – Helikopter starej daty. Przyjemnie się nim lata. Znajdziemy go tylko i wyłącznie na dachu chaty Madd Dog’a. Możemy znaleźć wersję Sparrow’a, która może lądować na wodzie (Seasparrow).

c) Inny:
Teraz czas na niespodziankę, o której pisałem wcześniej. Na pewno nie jeden/nie jedna z was oglądał(a) przygody agenta 007 (ja na przykład nie). W takim razie z pewnością, w jednym z filmów, widzieliście tzw. plecak odrzutowy. A więc, ten gadżet ... MOŻECIE RÓWNIEŻ ZOBACZYĆ W GTA: SAN ANDREAS! Ten niesamowity środek lokomocji ukazuje nam, jak bujną wyobraźnię mają panowie z Rockstar Games.
Zdjęcie i opis:


Jetpack – Jest on bardzo przydatny, jeżeli nie mamy dużo miejsca do wylądowania. Możemy go znaleźć na naszym lotnisku, po wykonaniu misji „The Black Project”. Minusami Jetpacka są: słaba prędkość, uniemożliwienie latania na pustych terenach.

Brak komentarzy: